Czasy, w których jedynym rozwiązaniem były samochody z silnikami benzynowymi lub wysokoprężnymi dawno minęły. Dziś wybór jest nieporównywalnie większy – Mild Hybrid, Hybrid, Plug-in Hybrid czy pojazdy w pełni elektryczne. Zrozumienie tych technologii pozwoli odkryć ich wszystkie zalety. 

Do roku 2022 Ford planuje wprowadzić na rynek 16 w pełni elektrycznych pojazdów oraz poszerzyć globalną gamę aut zelektryfikowanych do 40 modeli. W 2020 roku odbędzie się premiera nowego, w pełni elektrycznego SUVa Forda, inspirowanego liniami Mustanga, którego zasięg wynosić będzie do 600 km na jednym ładowaniu.


Który samochód elektryczny jest najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie?

Jeśli myślisz o samochodzie, który do jazdy wykorzystuje energię elektryczną, warto poznać różnice między poszczególnymi rodzajami napędów. Kliknij w poniższe ikony, aby dowiedzieć się więcej na temat samochodów typu Mild Hybrid, Hybrid, Plug-in Hybrid oraz w pełni elektrycznych. • Wybierz samochód elektryczny
 • Napędy elektryczne spełniające indywidualne wymagania

  Samochody elektryczne uwzględniają różne scenariusze użytkowania, np. takie, w których samochód wykorzystuje się głównie do krótkich lokalnych przejazdów lub codziennego dojazdu do odległego miejsca pracy. Gdy zrozumiesz, co odróżnia poszczególne rodzaje napędów, wybór odpowiadającego na Twoje potrzeby samochodu będzie łatwiejszy.

  Dowiedz się więcej


 • Nowy Ford Transit Custom Plug-in Hybrid
 • Przyszłość pojazdów dostawczych


  Nowy Ford Transit Custom Plug-in Hybrid (PHEV) to nasz pierwszy zelektryfikowany van. Zaawansowany elektryczny układ napędowy pozwala zarówno na pokonywanie krótkich tras bez zużycia ani jednej kropli paliwa, jak i dodatkowe ładowanie za pomocą tradycyjnej sieci elektrycznej. Nawet przy pełnym załadunku może przejechać ponad 48 km, korzystając wyłącznie z napędu elektrycznego. 

  Dowiedz się więcej


 • IONITY
 • IONITY – większy zasięg


  Elektryczna rewolucja uwzględnia również infrastrukturę szybkich punktów ładowania pojazdów. IONITY to wspólne przedsięwzięcie marek Ford, BMW, Daimler, VW oraz Audi i Porsche wchodzących w skład Volkswagen Group. Wspólnie budujemy w Europie sieć punktów umożliwiającą szybkie ładowanie, aby zapewnić kierowcom możliwość dalekich podróży.  Dowiedz się więcej


 • Który samochód elektryczny?
 • Mild Hybrid, Hybrid, Plug-in Hybrid czy pojazd w pełni elektryczny?


  Zebraliśmy wszystkie niezbędne informacje, które ułatwią Ci wybór odpowiedniego samochodu elektrycznego.

  Dowiedz się więcej (PDF 1.5MB)


 • [Insert alt tag]

  Zaoszczędź na kosztach eksploatacji

  Przeciętny koszt ładowania pojazdu elektrycznego w celu przejechania 100 km jest niższy niż średni koszt benzyny lub oleju napędowego potrzebnych do przebycia podobnego dystansu. Silniki elektryczne zawierają mniej ruchomych części, niż jednostki spalinowe, więc ich eksploatacja i utrzymanie są również mniej kosztowne niż w przypadku konwencjonalnych silników. To dobre wieści w perspektywie długofalowej, gdyż oznacza to mniejsze wydatki na eksploatację i utrzymanie samochodu.

 • [Insert alt tag]

  Bądź ekologiczny

  Jeżeli Twój samochód wyposażony jest w napęd hybrydowy to może pochwalić się znacznie niższym poziomem emisji zanieczyszczeń w porównaniu do tradycyjnych jednostek napędowych. Jazda autem wyłącznie z silnikiem elektrycznym jest w 100% bezemisyjna.

 • [Insert alt tag]

  Łatwe ładowanie

  Z roku na rok rośnie popularność pojazdów elektrycznych i jednocześnie dynamicznie wydłuża się ich zasięg. W Europie znajduje się już 120 tys. stacji ładowania, natomiast do 2020 r. planowane jest utworzenie kolejnych 500 tys. Samochody można ładować za pomocą standardowego gniazdka elektrycznego, ładowarki sieciowej lub stacji szybkiego ładowania prądem stałym. Auto możesz więc naładować bez względu na to, czy jesteś w domu, pracy czy w trasie.


Skontaktuj się z nami

Promocje

 • Promocja kończy się: 30.06.2023

  SERWIS

  Rekomendowane ceny przeglądów okresowych dla pojazdów do 4 lat

  Rekomendowane ceny przeglądów okresowych dla pojazdów do 4 lat
 • Promocja kończy się: 30.06.2023

  SERWIS

  SPRAWDZENIE I DEZYNFEKCJA UKŁADU KLIMATYZACJI FORD

  SPRAWDZENIE I DEZYNFEKCJA UKŁADU KLIMATYZACJI FORD
 • Promocja kończy się: 31.08.2023

  SERWIS

  Moc hamowania, na której możesz polegać

  Moc hamowania, na której możesz polegać
 • Pokaż najnowsze promocje Auto Michałowski
Pokaż najnowsze promocje Auto Michałowski

Aktualności i wydarzenia

Pokaż najnowsze aktualności od Auto MichałowskiOpinie