Innowacje są częścią DNA firmy Ford.


Każdy nasz samochód jest zaprojektowany z myślą o jego użytkownikach i wyposażony w wiele praktycznych rozwiązań i innowacyjnych technologii ułatwiających podróżowanie, podnoszących komfort, wspomagających bezpieczeństwo czy poprawiających ekonomikę jazdy. Należą do nich między innymi system rozpoznawania znaków drogowych, SYNC 3 z funkcją obsługi głosowej, silniki EcoBoost, jak również FordPass Connect - klucz do inteligentnej mobilności.


Podróżując Fordem, masz pewność, że towarzyszą Ci technologie, które zapewniają Tobie i Twoim pasażerom maksymalny komfort i bezpieczeństwo jazdy. • Kamera parkowania z przodu z szerokim kątem widzeniaFord Weitwinkel Frontkamera


  Miej oko na wszystko.

  Niewielka kamera umieszczona z przodu pojazdu zapewnia widok obejmujący przód pojazdu oraz boki z lewej i prawej strony pozwalając dostrzec inne pojazdy, rowerzystów lub pieszych . Obraz wyświetlany jest na wielofunkcyjnym ekranie. Jest to funkcja szczególnie przydatna na skrzyżowaniach oraz podczas wyjeżdżania przodem z miejsc parkingowych o ograniczonej widoczności.

 •                                                


  Bezstresowe parkowanie i wyjeżdżanie z miejsca parkingowego

  Active Park Assist ułatwia zaparkowanie równoległe lub prostopadłe do drogi. Po włączeniu układ automatycznie steruje kierownicą, podczas gdy kierowca operuje pedałami i skrzynią biegów. System potrafi także wyprowadzić pojazd z miejsca parkowania równoległego.

 •                                                


  Łatwiejsze cofanie dzięki wbudowanej kamerze

  Słupki, kosze na śmieci czy murki nie są już problemem – na wyświetlaczu umieszczonym w centralnej części deski rozdzielczej kamera cofania pokaże wszystko to, co znajduje się za samochodem. System wyświetla także wirtualne linie, które wskazują tor jazdy samochodu przy aktualnym kącie skrętu kierownicy.

 •                                                


  Dodatkowa pomoc przy cofaniu

  Funkcja Cross Traffic Alert ostrzega o pojazdach nadjeżdżających z prawej lub lewej strony podczas manewru wyjazdu tyłem z miejsca parkingowego. Wykorzystuje do tego dyskretne diody umieszczone w lusterkach bocznych. Technologia ta wchodzi w skład systemu monitorowania martwego pola widzenia w lusterkach (BLIS).

 •                                                


  Dzięki SYNC 3 zawsze znajdziesz najlepszą drogę do celu – nieważne, czy korzystasz z nawigacji pokładowej Twojego samochodu, czy aplikacji na smartfona.

 •                                        
  Ford SYNC 3 z funkcją Wzywania pomocy

  Aplikacja FordPass i FordPass Connect

  FordPass Connect to modem umożliwiający podłączenie samochodu do internetu. Technologia ta zapewnia dostęp do wielu praktycznych funkcji, których możliwości rosną, wraz z instalacją na smartfonie aplikacji FordPass. Odkryj zupełnie nowy wymiar interakcji z Twoim samochodem, dzięki specjalnym funkcjom w pojeździe współpracującym ze smartfonem. Efekt? Bezproblemowa łączność podczas każdej podróży.

 •                                                
  Ford SYNC 3 z funkcją Wzywania pomocy


  Ford SYNC 3 z obsługą głosową w języku polskim i 8’’ ekranem dotykowym sprawia, że podróż Twoim Fordem staje się prawdziwą przyjemnością. System nowej generacji umożliwia sterowanie wieloma funkcjami samochodu począwszy od klimatyzacji po opcjonalny system nawigacji satelitarnej. Dzięki niemu można też obsługiwać połączenia telefoniczne sparowanego telefonu oraz widomości SMS – wszystko za pomocą prostych komend głosowych w języku polskim. 8’’ ekran dotykowy umożliwia obsługę wybranych aplikacji w Twoim smartfonie, włącznie z Apple CarPlay i Android Auto.

 •            
 •                
 • Ford EcoBoostFord EcoBoost


  Podkręć osiągi swojego auta, oszczędzaj paliwo i bądź ekologiczny!
  Zaawansowana konstrukcja jednostek EcoBoost pozwala im maksymalnie wykorzystać potencjał każdej kropli paliwa, minimalizując przy tym spalanie i emisję CO2.
  Bezpośredni wtrysk pomaga silnikom EcoBoost rozwijać imponujące osiągi. Precyzyjnie odmierzona dawka paliwa jest wtryskiwana bezpośrednio do komory spalania. To nowatorskie i efektywne podejście do wykorzystania paliwa oznacza, że jednostki EcoBoost są zdolne do pracy w trybie Lean-Burn, w którym do jazdy wystarcza minimalna ilość paliwa. W silniku 1.0 l EcoBoost zastosowano turbosprężarkę niskiej bezwładności, co pozwala na szybką reakcję na naciśnięcie pedału gazu nawet przy niskich obrotach silnika. Dzięki temu turbosprężarka, której wirnik obraca się z prędkością nawet 248 000 obr/min, może dodawać silnikowi mocy w całym zakresie jego prędkości obrotowych. Dzięki połączeniu pracy turbosprężarki z precyzyjnym, bezpośrednim wtryskiem paliwa i układem zmiennych faz rozrządu, silnik 1.0 l EcoBoost zapewnia niskie zużycie paliwa bez negatywnego wpływu na osiągi.

 •                                                


  Mniejsze zużycie paliwa dzięki systemowi Auto-Start-Stop.

  Gdy samochód stoi w miejscu (np. przed sygnalizacją świetlną lub w korku), system Auto-Start-Stop automatycznie wyłącza silnik. Energia elektryczna dostarczana jest do wszystkich używanych elementów wyposażenia (klimatyzacja, radio, Ford SYNC, elektryczne szyby czy reflektory), ale samochód nie zużywa ani jednej kropli paliwa. Żeby uruchomić ponownie silnik, wystarczy nacisnąć pedał sprzęgła (skrzynia manualna) lub pedał gazu (skrzynia automatyczna). Oszczędność paliwa wynikająca z działania systemu Auto-Start-Stop jest najbardziej zauważalna w ruchu miejskim.

 •                                                
  Samochody hybrydowe i elektryczneSamochody hybrydowe i elektryczne


  Niższe koszty eksploatacyjne. Niższy poziom emisji. Daleki zasięg. Poznaj naszą gamę samochodów przyszłości.

 •                                                


  Auto High Beam. Lepsza widoczność bez oślepiania innych kierowców

  Inteligentny system oświetlenia (Auto High Beam) służy bezcenną pomocą podczas jazdy w nocy. Po wykryciu pojazdów nadjeżdżających z naprzeciwka lub jadących z przodu, system automatycznie zmienia światła drogowe na mijania, aby nikogo nie oślepić. Następnie, gdy droga znów jest pusta, system powraca do świateł długich, zapewniając maksymalną widoczność. Inteligentny system oświetlenia dostępny jest jako opcja z systemem utrzymywania pojazdu na pasie ruchu. Reflektory adaptacjne Ford Dynamic LED to nie tylko wzór nowoczesnego designu. To również inteligentny system, który dba o bezpieczeństwo podróży. Diody LED tworzą precyzyjny i jasny strumień światła doskonale oświetlający drogę przed samochodem i podążający za jego torem jazdy. Układ reflektorów adaptacyjnych wykrywa zmiany w warunkach drogowych i dostosowuje wiązkę światła zapewniając optymalne oświetlenie drogi. Z kolei system dynamicznego doświetlania zakrętów pomaga szybciej dostrzec słabo widoczne obiekty podczas pokonywanie łuku na drodze.  Funkcja Glare Free High Beam samoczynnie zmienia światła drogowe na mijania i odwrotnie w zależności od natężenia ruchu na drodze. Pozwala to uniknąć przypadkowego oślepienia innych kierowców i zapewnia doskonałą widoczność w zmieniających się warunkach.

 •                                                

  Adaptacyjny tempomat to system kontroli prędkości, który monitoruje drogę przed samochodem. Adaptive Cruise Control pozwala wybrać i utrzymywać prędkość (od 25 do 180 km na godzinę) z jaką chce jechać kierowca, a gdy wykryje pojazd znajdujący się przed Twoim samochodem, zwolni lub zahamuje, by zapewnić odpowiednią odległość między pojazdami. Gdy droga znów będzie pusta, system przywróci ustawioną prędkość.

 •                                                


  Pomaga uniknąć kolizji przy niskich prędkościach.

  Nowatorski system zapobiegający kolizjom przy małych prędkościach (ACS) pozwala na zredukowanie siły uderzenia lub całkowite uniknięcie kolizji podczas jazdy w korkach ulicznych i z niską prędkością (do 50 km/h). Jeśli system wykryje, że samochód przez Tobą nagle się zatrzymał, automatycznie włącza hamulce.

 •                                                


  System rozpoznawania znaków drogowych (Traffic Sign Recognition) automatycznie odczytuje stałe i tymczasowe znaki drogowe z ograniczeniem prędkości lub zakazem wyprzedzania. Symbol rozpoznanego znaku wyświetlany jest na desce rozdzielczej, zmieniając się za każdym razem wraz z nowym ograniczeniem.

  Active City Stop
 •                                                
  Inteligentny system bezpieczeństwa (IPS)


  Inteligentny system bezpieczeństwa (IPS)

  Zaawansowany, inteligentny system bezpieczeństwa (IPS) koordynuje układy dbające o ochronę kierowcy i jego pasażerów, zapewniając najwyższy poziom bezpieczeństwa wszystkim osobom podróżującym wewnątrz samochodu. Z kolei wytrzymała konstrukcja nadwozia z ultrasztywną klatką przedziału pasażerskiego i strefami kontrolowanego zgniotu oraz zaawansowane technologie foteli i pasów bezpieczeństwa zmniejszają ryzyko obrażeń w razie wypadku.

 •                                                


  Pewne prowadzenie pomimo trudnych warunków drogowych.

  Elektroniczny system stabilizacji toru jazdy (ESC) nieprzerwanie monitoruje ruch pojazdu i wyczuwa wszelkie odchylenia od wybranego toru jazdy, dokonując automatycznej korekty pozycji samochodu na drodze poprzez kontrolę prędkości każdego koła. Wspólnie z systemem ABS pomaga on kierowcy w odzyskaniu panowania nad samochodem oraz skróceniu drogi hamowania w sytuacjach awaryjnych.

 •                                                


  Dodatkowa pomoc przy hamowaniu awaryjnym

  Układ wspomagania hamowania awaryjnego to kolejne rozwiązanie pomagające kierowcy w skuteczniejszym hamowaniu w sytuacjach awaryjnych. Rozpoznając siłę nacisku na hamulec, system automatycznie zwiększa ją w razie potrzeby.

 •                                                


  System, który może zmniejszyć siłę kolizji lub pozwolić uniknąć zderzenia

  Nowatorski system zapobiegający kolizjom Pre-Collision Assist pozwala na zredukowanie siły zderzenia lub całkowite uniknięcie kolizji podczas jazdy w korkach ulicznych i z niską prędkością. Jeśli system wykryje, że samochód przez Tobą nagle się zatrzymał, automatycznie włącza hamulce.

 •                                                
  System monitorowania ciśnienia w oponach (TPMS)


  Ostrzeganie o spadku ciśnienia w oponach

  System pomiaru ciśnienia – wygoda, komfort i bezpieczeństwo. Gdy tylko w jednej z opon zacznie spadać ciśnienie, kierowca zostanie o tym natychmiast poinformowany za pomocą kontrolki na desce rozdzielczej. Pozwala to na wczesną reakcję i szybkie rozwiązanie tego niebezpiecznego problemu.


 •                                                


  Bezkluczykowy system otwierania drzwi i uruchamiania silnika

  Bezkluczykowy system Ford KeyFree pozwala otwierać i zamykać drzwi samochodu bez wyciągania kluczyka z kieszeni czy torebki. Rozwiązanie to znakomicie sprawdza się, gdy mamy zajęte ręce (np. zakupami). Po zajęciu miejsca za kierownicą, aby uruchomić silnik wystarczy tylko nacisnąć na sprzęgło i wcisnąć przycisk rozrusznika.

 •                                                


  Szybkie oczyszczanie przedniej szyby

  Walka z lodem, śniegiem czy mgłą na przedniej szybie to przeszłość. Wystarczy nacisnąć guzik, a niewidoczne elementy grzewcze w kilka sekund oczyszczą ja za Ciebie.

  Podgrzewana przednia szyba „Quickclear”
 •                                                


  Szybka konfiguracja przestrzeni pasażerskiej

  Konfiguracja foteli w Fordzie Galaxy jest niezwykle łatwa. Innowacyjny system EasyFold pozwala aranżować wnętrze w zależności od potrzeb. W tylnej części bagażnika umieszczono panel sterowania, który za pomocą jednego przycisku umożliwia składanie wszystkich foteli drugiego rzędu. Nowością w segmencie jest funkcja automatycznego składania i rozkładania foteli trzeciego rzędu (Easy Power Fold), za co również odpowiada ten sam panel sterowania.

 •                                                


  Ręce pełne zakupów? Żaden problem. Samochód wykrywa znajdujący się w pobliżu Twój klucz elektroniczny KeyFree, pozwalając Ci otworzyć i zamknąć drzwi bagażnika bez używania rąk. Jak? Wystarczy przesunąć stopą pod tylnym zderzakiem.


Skontaktuj się z nami Umów jazdę

Promocje

 • Promocja kończy się: 30.06.2023

  SERWIS

  Rekomendowane ceny przeglądów okresowych dla pojazdów do 4 lat

  Rekomendowane ceny przeglądów okresowych dla pojazdów do 4 lat
 • Promocja kończy się: 30.06.2023

  SERWIS

  SPRAWDZENIE I DEZYNFEKCJA UKŁADU KLIMATYZACJI FORD

  SPRAWDZENIE I DEZYNFEKCJA UKŁADU KLIMATYZACJI FORD
 • Promocja kończy się: 31.08.2023

  SERWIS

  Moc hamowania, na której możesz polegać

  Moc hamowania, na której możesz polegać
 • Pokaż najnowsze promocje Auto Michałowski
Pokaż najnowsze promocje Auto Michałowski

Aktualności i wydarzenia

Pokaż najnowsze aktualności od Auto MichałowskiOpinie